Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bylo nebylo hmm teda spíš bude nebude

 

Bylo nebylo… Ale ne, sakra, takhle se přece začít nedá… Tak tedy, bude nebude. Začne nezačne jaderná válka, která jako mokrý hadřík očistí (nebo neočistí) desku zemského stolu od drobtů zvaných civilizace. Jenže dokonalost neexistuje, mokrý hadřík svou práci

pěkně odbude, nechá pár lidí přežít a… Ti začnou opět drobit. Vítejte ve světě rodiny her série Fallout, která se právě dočkala narození třetího člena.

 

Čeština na Fallout tactics:Brotherhood of Steel

Fallout tactics:Brotherhood of Steel

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel - (cestiny.cz
-980 kB) » [Odkaz na stránky] «

A je to tady. Měsíc je pryč a proto si konečně můžete stáhnout češtinu do hry Fallout Tactics i z tohoto serveru. Takže tahejte a užívejte si nového instalátoru, který pro vás navrhl Sir Qwerty.

 

     Ne, nejedná se o třetí díl. Vlastně se ani nejedná o RPG. Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (jak zní oficiální název) je jakýmsi mutantem, jenž v sobě spojuje rysy realtimeové strategie a klasického erpegéčka. Z jedné strany v něm mé bystré recenzentské oči vidí vliv takových her, jako X-Com nebo Jagged Alliance, na straně druhé však nachází systém vlastností a dovedností známý z prvních dvou dílů Fallouta. Takže skutečně mutant! Mutant! Zabte ho, zabte! Stop! Nechte Fallout Tactics žít! Jak většina hráčů počítačových her jistě ví, ne všichni mutanti jsou na odstřel. Většina, to ano, ale někteří, jako tenhle…

     Nic se ale nebojte, milí bojovníci. Zabíjení mutantů si užijete až až – samozřejmě v případě, že se do hraní Fallout Tactics skutečně pustíte. Stanete se totiž válečnými psy Bratrstva oceli, vojensko-náboženské organizace, známé některým z vás z předchozích dílů Fallouta. Jejím cílem není nic menšího, než opětovné nastolení pořádku a blahobytu, což se může ve světě chaosu a násilí zdát pouhým snem. Tak tomu ovšem není. Jako už mnohokrát v lidské historii totiž k plnění snů přispívají kvalitní zbraně a muži, kteří je neváhají použít.

     Skupinu (maximálně šestičlennou) takovýchto tvrdých chlapů budete mít pod kontrolou. Tým, od mise k misi stále zkušenější a sehranější, bude stát proti často mnohem početnějším a dobře opevněným nepřátelům. Nejdříve lidem – banditům a lupičům. A potom také mutantům – velkým, zlým, ošklivým, odporným a páchnoucím mutantům. Abyste zvítězili, budete muset členy své skupiny dokonale poznat, sžít se s nimi. Pochopit, že jednoho bojovníka neodlišuje od druhého pouze jméno, ale také spousta speciálních schopností. Ten je vynikající lékař, tamten se dovede skvěle plížit a ohánět nožem a tenhle zase zatraceně dobře ovládá svou dalekonosnou pušku. Všechny tyto dovednosti (spolu s řadou dalších) se pochopitelně s množstvím získaných zkušeností (potažmo zabitých nepřátel) zdokonalují, zdokonalují a zase zdokonalují… Fallout Tactics samozřejmě není jen bezduché střílení, řezání a vyhazování věcí do vzduchu. Členové vašeho týmu budou muset rovněž rozmlouvat s mírumilovnými obyvateli pustin, aby od nich získali užitečné informace a předměty. Svou roli budou při vyjednávání hrát i svérázné povahové rysy jednotlivých vojáků (jichž je ve hře, mimochodem, asi čtyřicet) a rovněž pověst, kterou si získali (nebo vystříleli) během svého předchozího působení. Inu, trocha RPG nikdy neškodí, říkali si asi tvůrci hry.


     Ovšem přese všechno, co jsem uvedl v předchozím odstavci, přes všechno to mé povídání o výborně propracované psychologii jednotlivých postav, jste již možná pochopili, že Fallout Tactics znamená především boj. Boj s nejrůznějšími zbraněmi na těch nejrůznějších místech. Ti, kteří rádi dlouhé hodiny přemýšlejí nad pohybem jednotlivých vojáčků, jistě s radostí využijí možnosti aktivovat tahový systém soubojů. Akčněji založení jedinci však zřejmě dají přednost masakru v reálném čase. Pokud ne zábavnější, je tato varianta alespoň rozhodně mnohem rychlejší.
     Multiplayer? Jistě, ten tady je také. Do hry se může zapojit maximálně 18 hráčů, ovládajících cekem až 36 vojáků. V testované verzi hry jsem měl možnost zahrát si po síti pouze Skirmish (kde je cílem zničit všechny nepřátelské skupinky) a Assault (tady brání jeden z hráčů svou základnu, zatímco ten druhý se ji ze všech sil snaží dobýt). Nepochybuji však, že ve verzi finální ukáží chlapci od Micro Forte svou zajisté bohatou fantazii a vytvoří pro síťovou hru spoustu dalších variant.


     Nyní bych se sebe rád vypotil ještě nějaký smysluplný závěr, abych se konečně mohl jít dívat na televizi. Fallout Tactics je hrou

, jež v sobě skrývá značnou dávkuoriginality a pořádný kus hratelnosti. Příznivce Falloutů 1 a 2
může sice poněkud odradit fakt, že se nejedná o skutečné RPG, milovníci dobré akce, kteří o předchozích dvou hrách nikdy neslyšeli nebo nad nimi ohrnovali nos, by však měli zbystřit pozornost. Protože krev, pot a slzy je to hlavní, oč ve hře kráčí. Zdali je to dobré či špatné, to už si rozhodněte sami. Fallout Tactics se na českém herním trhu jistě neztratí. Zda se však stane hitem, to si věru netroufám odhadnout.
   Tak tedy, hrr na mutanty! Ať se země napije jejich krve! Bojujte do posledního náboje, do posledního dechu, do poslední kapky krve! A teprve až padne poslední z těch zrůd, vrátí se tato planeta do spolehlivých rukou nás, lidí!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář